Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Turystyka · 21 czerwca 2022

Przydatne informacje w temacie wyboru wideodomofonu, opis podstawowych funkcjonalności

Bezpieczeństwo swojego dobytku to jedna z kluczowych spraw, o jakie należy zadbać. Bardzo w tym pomagają nowoczesne sprzęty, jakie nie tylko znacznie lepiej będą chronić dobytek i domowników, lecz również dają dużą wygodę obsługi. Niewątpliwie zaliczają się do takich wideodomofony.

Typowy domofon co prawda pozwala otworzyć zamek drzwi czy bramy, ale niestety nie da się zobaczyć kto się znajduje po drugiej stronie, a wyłącznie usłyszeć głos. Za to wideodomofon jednorodzinny jest dodatkowo wyposażony w niewielką kamerę, dzięki temu można obraz z niej oglądać na jednostce sterującej. I to nie jedynie wówczas, gdy ktoś będzie dzwonił, lecz praktycznie bez przerwy ma się pełny podgląd na okolicę, gdzie zamontowana została zewnętrzna jednostka.

Ciekawą funkcjonalnością, dostępną w najnowocześniejszych odmianach tych urządzeń, jest możliwość integracji ze smartfonami. Nie trzeba być wtedy w domu aby otworzyć wejście, da się to zrobić z każdego miejsca, w którym aktualnie się jest.

Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest wideodomofon eura, jeden z najlepszych i najbardziej cenionych w swojej klasie. Jednostkę zewnętrzną i sterującą najlepiej ze sobą połączyć za pomocą sieci wi-fi, można wtedy uniknąć niezbyt wygodnego ciągnięcia kabli do bramy. Ale niekiedy wersja z przewodami lepiej się sprawdzi, aktualnie oba rozwiązania są powszechnie dostępne. Interesujące możliwości ma również wideodomofon dwurodzinny. Takie urządzenie bardzo dobrze będzie się sprawdzać na przykład przy domach bliźniaczych lub jakiś innych obiektach które są współdzielone.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY