Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Aktywność / ARTYKUŁ SPONSOROWANY · 28 października 2022

Jakie wady i zalety posiadają nowoczesne stropowe płyty

Współczesne budownictwo coraz częściej sięga po różnego rodzaju metody, jakie zmniejszają wydatki i przyspieszają prace budowlane. Jedną z takich technologii, jakie od niedawna cieszą się dużym zainteresowaniem, są płyty stropowe kanałowe. Pierwsze zastosowania takich płyt to wielorodzinne budownictwo z połowy ubiegłego wieku, bo właśnie wtedy ta metoda zaczęła być powszechnie stosowana. Lecz przez długie lata nie kojarzyła się ona zbyt dobrze, przez co stosunkowo mało osób się na nią decydowało. Lecz aktualnie sytuacja się zmienia, a same płyty mają szereg istotnych zalet.

Po pierwsze są bardzo proste i szybkie do montowania, bo nie trzeba robić przy nich żadnych szalunków ani też długo czekać na stwardnienie betonu. Jeśli strop prefabrykowany producent wykona wszystko zgodnie z wytycznymi, to w zasadzie po montażu można zacząć prace przy kolejnej kondygnacji. Dużą zaletą jest również cena, ponieważ po podsumowaniu wszystkiego może się okazać, że rozwiązanie tego typu będzie dużo tańsze niż tradycyjny strop.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY