Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Turystyka · 22 czerwca 2022

Według jakich zasad można obecnie podróżować do USA

Stany Zjednoczone mają ogromnie dużo do zaoferowania pod względem turystycznym. Na dokładniejsze ich pozwiedzanie i poznanie atrakcji które są tego warte trzeba by mieć przynajmniej parę miesięcy. Na szczęście aktualnie osoby zamierzające wybrać się w taką długą podróż, będą miały prościej niż przed kilku laty. Do 2019 roku zamierzając dotrzeć na teren Stanów każdy posiadać musiał ważną wizę. A przyznanie takiej to była konieczność wypełnienia odpowiedniego wniosku, opłacenia go i rozmowy z amerykańskim urzędnikiem. I nie było wcale żadnej gwarancji, że koniec końców otrzyma się taką wizę, bo praktycznie wszystko zależne było od kaprysu jednej osoby.

Dzisiaj Polska jest obsługiwana w bez potrzeby posiadania wiz, co będzie oznaczać że przyjazd do USA w celach medycznych albo turystycznych będzie wymagać zarejestrowania w elektronicznym systemie ESTA. Sama rejestracja jest dość łatwa, wymaga bowiem wysłania odpowiedniego formularza na stronie. Konieczny warunek to dysponowanie paszportem z chipem, jego numer także jest jednym z wymaganych elementów formularza. Otrzymane zezwolenie ważne jest przez okres dwóch lat, i jego posiadacz może w tym czasie wiele razy podróżować do Stanów Zjednoczonych.

Jeśli z jakiejś przyczyny wniosek esta do stanów zjednoczonych został odrzucony, to w takim przypadku pozostaje standardowe ubieganie się o wizę, z rozmową z urzędnikiem konsulatu. Podczas wypełniania formularza ESTA dobrze jest czasem poprosić o pomoc pośrednika. Sprawdzi on dane z formularza, czy wszystko jest z nimi w porządku, a dodatkowo w razie ewentualnych problemów posłuży pełnym wsparciem i pomocą.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY