Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Turystyka · 18 listopada 2021

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po konsultacji lekarskiej ekspert uzna, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie rozmowy wzięte pod uwagę są wyznaczniki do jakich zaliczają się: rodzaj choroby, inne schorzenia pacjenta, przyjmowane specyfiki medyczne, wcześniejsze hospitalizacje i zabiegi operacyjne, urazy z lat poprzednich. Podczas wywiadu odbywa się też analiza siły mięśniowej chorego i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające na celu przywrócić sprawność w obrębie układu ruchu.

Można na przykład oczekiwać: przywrócenia pełnej sprawności po kontuzji, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia czucia schorzeń w przypadkach bólu i dyskomfortu. Niezależnie od faktu, z czym będzie zmagać się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywracać funkcję układu ruchu. Fizjoterapeuci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny podbuduje słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawia ogólną sprawność. W Sports Medic może też odbyć się rehabilitacja chorych po zabiegach, bazująca na na zastosowaniu się do zaleceń lekarzy i wracaniu do zwykłego stylu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, schorzenia w tej placówce poddawane leczeniu są też z zastosowaniem fibryny bogatopłytkowej w chorobach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W ośrodku wykonywane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY