Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Turystyka · 13 kwietnia 2022

Pojazd na najem – z jakiej przyczyny warto?

Aby wynająć auto bez zbędnych niedogodności trzeba trzymać się procedur zawartych na stronach lub formularzach otrzymanych w siedzibach firm. Pierwszym krokiem najczęściej jest oszacowanie czy dana klasa oraz model samochodu, jaki nas interesuje jest dostępny w terminie w jakim planujemy pożyczyć auto. Jeżeli auto jest dostępne, jednostka gospodarcza na samym początku pragnie by zadeklarować miejsce oraz godzinę odbioru jak oraz oddania samochodu. Z niektórymi wypożyczalniami wolno na oddanie samochodu umówić się także telefonicznie.

Jesteśmy w stanie spotkać się z firmami które przy zamówieniach internetowych bądź telefonicznych będą chciały zaliczki płatnej z góry za złożenie zamówienia. Kiedy samochód podstawiany jest w wyznaczone przez nas miejsce podpisana jest umowa z przedstawicielem firmy. Jeśli natomiast odbieramy pojazd z siedziby firmy, umowa podpisywana jest na miejscu. Na zakończenie, kiedy zwracamy samochód w umówionym dniu i miejscu następuje wspólne spisanie protokołu deklarującego stan samochodu. Jeśli chcesz wynająć auto sportowe, zobacz na wypożyczalnia samochodów sportowych Kraków. Nie każdy zna się na prawie.

Podczas wynajmu auta będziemy podpisywać umowę zawartą między nami a wypożyczalnią. Przed podpisaniem umowy należy ją oczywiście dokumentnie przeczytać. Może się także wiedzieć co powinna zawierać taka umowa. Należałoby zwrócić szczególną uwagę czy zostały jasno wyznaczone podmioty umowy. Trzeba nie zapominać, iż osoby fizyczne prowadzące aktywność gospodarczą powinny podać jej nazwę a w przypadku spółek należy domagać się nazwy oraz adresu spółki, numeru wpisu do KRS oraz osoby upoważnionej do jej reprezentacji.

Drugim znaczącym aspektem jest poprawnie sprecyzowany budynek wynajmu – w tym wypadku jest to auto. Po za podstawowymi informacjami o samochodzie powinny się tam znaleźć także wiadomości o numerze nadwozia i VIN. Musi być wiadomo, iż w umowie chodzi o ten samochód a nie inny. Na umowie powinny się znajdować wszystkie postanowienia tj. wszystkie terminy, przeznaczenie samochodu oraz jasno sformułowane obowiązki najemcy i wynajmującego. Poprawnie jest tez się zameldować z taką umową do prawnika, aby dowiedzieć się czegoś więcej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY