Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Aktywność / ARTYKUŁ SPONSOROWANY · 21 lutego 2023

Jak odpowiednio wybrać terrarium dla żółwia

Hodowla gadów cieszy się rosnącą popularnością, dlatego też w sklepach od pewnego czasu zaczęły się pojawiać liczne akcesoria do nich. Szczególnie chętnie wybierane są żółwie, które nie budzą takiego strachu jak na przykład węże, a są łatwe i stosunkowo tanie w hodowli. Zainteresowani tymi zwierzętami mogą wybierać spośród paru gatunków, różniących się wyglądem i wymaganiami. W pierwszej kolejności zdecydować się trzeba, czy taki żółw ma być jedynie lądowy, czy może wodno-lądowy.

W tym drugim przypadku trzeba będzie pomyśleć o zapewnieniu odpowiedniego miejsca na kąpiele, jakie musi spełniać potrzeby zwierzęcia. Przede wszystkim będzie to dotyczyło temperatury, ponieważ niektóre gatunki pochodzą z ciepłych krajów i być może niezbędne będzie załatwienie odpowiedniego ogrzewania. Kupując terrarium z wyposażeniem dla nowego domownika trzeba zwrócić odpowiednią uwagę na jego wielkość.

Idealnie jeżeli całkowita powierzchnia będzie mniej więcej dziesięć razy większa niż wielkość skorupy, lecz trzeba to liczyć dla dorosłego żółwia. Najlepiej od razu postawić na zakup takiego, jak ma być docelowo, niż co dwa lata odwiedzać terrarium sklep po to aby zakupić coś większego. Przy lądowych żółwiach na dno trzeba ułożyć materiał, jaki będzie odpowiedni do danego gatunku. Żółwie wodne muszą też mieć miejsce z woda, w jakim będą się mogły całe zanurzyć i trochę popływać. Koszt zakupu i urządzenia takiego terrarium raczej nie przekroczy kilkuset złotych, nie będzie także dużego problemu z jego czyszczeniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY